left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij
Wybierz

Dźwirzyno – położenie, atrakcje, turystyka, historia, zabytki

Dźwirzyno to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Rokrocznie przyciąga tysiące turystów, w tym wielu powracających do Dźwirzyna przy okazji każdych wakacji czy przedłużonych weekendów. Na magię tego miejsca składają się nie tylko piękne plaże, ale także unikalny mikroklimat, który sprzyja błogiemu wypoczynkowi i ładowaniu baterii. O atrakcjach Dźwirzyna i głównych powodach, dla których warto odwiedzić tę miejscowość, przeczytasz w naszym artykule.

Położenie Dźwirzyna

Dźwirzyno to miejscowość położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w województwie zachodniopomorskim, około 12 km na zachód od Kołobrzegu. Może się pochwalić unikalną lokalizacją między Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie.

Takie położenie sprawia, że Dźwirzyno przyciąga nie tylko fanów plażowania, ale też sportów wodnych uprawianych na jeziorze, w tym żeglarstwa czy kitesurfingu.

Atutem Dźwirzyna jest fakt, iż do tej nadmorskiej miejscowości można szybko i bezpiecznie dojechać z wielu dużych ośrodków miejskich w naszym kraju. Przykładowe odległości to:

 • Poznań– około 400 kilometrów;
 • Bydgoszcz– około 250 kilometrów;
 • Olsztyn– około 420 kilometrów;
 • Wrocław– około 530 kilometrów;
 • Katowice– około 700 kilometrów.

Nasza porada:

Dojazd do Dźwirzyna jest szczególnie wygodny dla mieszkańców zachodnich województw naszego kraju. Wiele w tym zakresie poprawiło oddanie drogi ekspresowej S3, z czego korzystają również nasi południowi sąsiedzi (Czesi).

Historia Dźwirzyna

Dźwirzyno było niegdyś znane pod nazwą Kolberger Deep. To miejscowość o bogatej historii, a wzmianki o niej sięgają aż XIV wieku. Dźwirzyno przez stulecia rozwijało się jako osada rybacka, natomiast w połowie XX wieku zaczęło przyciągać coraz większy ruch turystyczny.

Obecnie to turystyka stanowi najważniejsze źródło dochodów dla lokalnych przedsiębiorców. Dźwirzyno jest bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych i weekendowych, nie tylko wśród polskich, ale też zagranicznych turystów.

Atrakcje Dźwirzyna

Tym, co najmocniej przyciąga do Dźwirzyna, jest atmosfera spokojnej, niezatłoczonej miejscowości. Jeśli masz dość gwarnych kurortów, szukasz miejsca, w którym można naprawdę odpocząć, najlepiej z całą rodziną, to możemy szczerze polecić właśnie tę destynację.

Do najważniejszych atrakcji Dźwirzyna zaliczymy:

 • Szerokie, piaszczyste plaże, idealne do leniwego wypoczynku, opalania się czy zabaw z dziećmi, a poza sezonem także do spokojnych spacerów brzegiem morza;
 • Jezioro Resko Przymorskie, które świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych;
 • Port rybacki i marina, gdzie można kupić świeże ryby oraz podziwiać tradycyjne łodzie rybackie;
 • Liczne trasy rowerowe i piesze, co na pewno zainteresuje osoby preferujące aktywny wypoczynek.

Zabytki Dźwirzyna

Dźwirzyno to oczywiście głównie miejscowość wypoczynkowa, co jednak nie oznacza, że nie ma w niej nic ciekawego do zobaczenia. Na pewno warto poświęcić czas na odwiedzenie:

 • Modernistycznego kościoła pw. Chrystusa Króla z lat 30. XX wieku;
 • Bunkrów z czasów II Wojny Światowej, które są rozlokowane w bezpośrednich okolicach Dźwirzyna.

Na wycieczkę do Dźwirzyna wybierz się z Olivina Park

Olivina Park to nowy kompleks domów wakacyjnych na polskim wybrzeżu, położony w Niechorzu, w odległości około 40 kilometrów od Dźwirzyna. To świetny punkt wypadowy do zwiedzania regionu – w większość atrakcyjnych miejsc dotrzesz własnym samochodem w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu minut.

Jeśli znudzi Ci się plażowanie w Niechorzu, to wystarczy podjechać do Dźwirzyna i wypróbować omówione w tym artykule atrakcje tej urokliwej miejscowości.

Olivina Park to znakomity wybór dla par, rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół. Oferujemy domki o powierzchni około 70 metrów kwadratowych, które zapewniają komfortowe warunki pobytu dla nawet 10-12 osób. Nasi goście mogą również korzystać z kompleksu wodnego w sąsiednim Hotelu Amber – a to tylko wycinek czekających na Ciebie atrakcji.

Zajrzyj do innego artykułu na naszym blogu, w którym szerzej omawiamy najważniejsze atrakcje Olivina Park.

Już teraz zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty pobytowej i zarezerwuj jeden z naszych całorocznych domów wakacyjnych w dogodnym terminie.

Sprawdź: Amber Park Spa