left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij
Wybierz

Pobierowo – położenie, atrakcje, turystyka, historia, zabytki

Pobierowo to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości na polskim wybrzeżu. Tym, co szczególnie mocno do niej przyciąga, są przepiękne, szerokie plaże, zachwycające widoki na Bałtyk oraz korzystne położenie, dzięki któremu do Pobierowa szybko i bezpiecznie dojedziemy z większości regionów Polski. O najważniejszych atrakcjach, historii i zapleczu turystycznym Pobierowa więcej przeczytasz w naszym artykule.

Lokalizacja

Pobierowo to niewielka miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem, położona na Wybrzeżu Rewalskim w województwie zachodniopomorskim. Stanowi część gminy Rewal, w skład której wchodzą również m.in. Niechorze, Trzęsacz czy Pogorzelica.

Choć Pobierowo nie ma statusu miejscowości uzdrowiskowej, to rokrocznie przyciąga tłumy kuracjuszy, którzy chcą odnieść z tej wizyty wymierne korzyści zdrowotne. Decyduje o tym czystość powietrza, które szczególnie w sezonie jesiennym i zimowym jest wyjątkowo zasobne w cenny jod.

Dojazd

Pobierowo leży między Dziwnówkiem a Rewalem, czyli w jednej z najbardziej spektakularnych widokowo części polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. To dogodna lokalizacja z punktu widzenia kierowców, którzy trochę obawiają się długiej drogi nad Bałtyk i tracenia czasu w korkach, szczególnie w sezonie wakacyjnym czy w okresie długich weekendów.

Uspokajamy: do Pobierowa jedzie się dziś bardzo wygodnie i bezpiecznie, szczególnie z zachodnich województw, których mieszkańcy mogą skorzystać z drogi ekspresowej S3.

Przybliżony czas dojazdu do Pobierowa z wybranych miast to:

  • Wrocław – około 5 godzin;
  • Gorzów Wielkopolski– około 2 godziny;
  • Toruń– około 4,5 godziny;
  • Łódź– około 6 godzin.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby z jednej strony spędzić urlop w naprawdę pięknym miejscu, natomiast nie tracić czasu i nerwów na całodzienną podróż samochodem, to Pobierowo i ta część polskiego wybrzeża wydaje się być idealną propozycją.

Historia Pobierowa

Historia Pobierowa sięga co najmniej XIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze wzmianki o tej osadzie rybackiej. W połowie XX wieku, jak wiele innych miejscowości nad Bałtykiem, Pobierowo zaczęło zyskiwać na znaczeniu jako destynacja wypoczynkowa. Dziś to turystyka stanowi koło zamachowe lokalnej gospodarki.

Atrakcje turystyczne Pobierowa

Główną atrakcją Pobierowa, co nie zaskakuje, jest oczywiście wyjątkowo szeroka, piaszczysta plaża. To fantastyczny wybór dla osób, które preferują tzw. otwartą część polskiego wybrzeża, wysokie fale, ale też czystszą wodę.

Pobierowo oferuje przy tym szereg atrakcji dla osób aktywnych. Spacery brzegiem morza, wycieczki rowerowe po leśnych duktach i malowniczych ścieżkach, windsurfing, kajakarstwo czy rejsy wycieczkowe – to tylko kilka propozycji.

Nasza porada:

Pobierowo jest idealnym miejscem dla osób szukających odpoczynku na łonie natury. Miejscowość oferuje z jednej strony piękne plaże, z drugiej fantastyczne lasy sosnowe, stwarzając warunki do spokojnego wypoczynku. To znakomity kierunek zwłaszcza dla rodzin z młodszymi dziećmi.

Zabytki Pobierowa

Pobierowo nie jest raczej kojarzone z zabytkami, co nie zmienia faktu, że na terenie tej miejscowości i w jej okolicach jest kilka miejsc wartych odwiedzenia:

  • Modernistyczny kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski;
  • Ruiny kościoła gotyckiego w pobliskim Trzęsaczu;
  • Latarnia morska w Niechorzu, czyli jedna z najpiękniejszych latarni na polskim wybrzeżu Bałtyku.

Wycieczka do Pobierowa z Olivina Park

Z kompleksu domów wakacyjnych Olivina Park dojedziesz do Pobierowa w czasie około 15 minut – to zaledwie 10 kilometrów. Warto rozważyć wycieczkę rowerową, podczas której jeszcze bardziej docenisz piękno tej części polskiego wybrzeża.

Olivina Park to znakomity punkt wypadowy do zwiedzania całego regionu. Blisko stąd nie tylko do Pobierowa, ale też Rewala czy Dźwirzyna.

Nasz kompleks gwarantuje bardzo wysoki komfort pobytu, blisko natury, z dostępem do prywatnego ogródka z tarasem oraz m.in. strefy basenowej sąsiedniego Hotelu Amber. Więcej o tym, co sprawia, że Olivina Park to coś więcej niż tylko domki 12-osobowe nad morzem, przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

Już teraz sprawdź szczegóły naszej oferty pobytowej i zarezerwuj domek dla siebie, rodziny lub grupy przyjaciół. Możesz również zabrać ze sobą pupila, na którego będzie czekać wygodne legowisko, zestaw misek oraz przysmak na powitanie.

Sprawdź: Amber Park Spa