left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij
Wybierz

Kort do padla w Niechorzu. Unikalna atrakcja Olivina Park

Weźmy trochę z tenisa, trochę ze squasha, połączmy to wszystko i zobaczmy, co wyjdzie. A wyszło naprawdę świetnie! Twórca padla prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, że ten sport zyska ogromną popularność na całym świecie. Jego ekspansja zdecydowanie przyspieszyła w ostatnich latach. My zakochaliśmy się w padlu podczas naszych podróży na Wyspy Kanaryjskie i postanowiliśmy rozpropagować tę emocjonującą dyscyplinę wśród gości Olivina Park. Chwyciło i dziś nasz kort do padla w Niechorzu jest jedną z największych i najbardziej obleganych atrakcji kompleksu.

Czym właściwie jest padel?

Padel (można się również spotkać z zapisem padl) to stosunkowo młoda dyscyplina sportu, która łączy w sobie elementy tenisa i squasha. Jest niezwykle emocjonująca, wymagająca kondycyjnie i świetna do oglądania. Cieszy się ogromną popularnością w krajach hiszpańskojęzycznych, natomiast gra się w nią na całym świecie, w tym oczywiście w Polsce.

Historia padla

Padel powstał w Meksyku w latach 60. XX wieku. Za jego twórcę uważa się Enrique Corcuerę, który wpadł na pomysł, aby nieco zmodyfikować wysłużony kort tenisowy, dodając do niego ściany.

W latach 70. padel trafił do Hiszpanii, gdzie zrobił furorę i został wypromowany w innych krajach europejskich.

W Polsce o padlu zaczęło się robić nieco głośniej dopiero kilka lat temu, kiedy to powstały pierwsze korty, głównie z inicjatywy osób zakochanych w tym sporcie po zetknięciu się z nim w krajach hiszpańskojęzycznych. Dokładnie tak samo było w przypadku naszego kortu do padla w Niechorzu.

Zasady gry

W padla gra się na korcie o wymiarach 20x10 metrów, a więc nieco mniejszym niż klasyczny kort tenisowy. Teren do gry jest otoczony ścianami ze szkła i siatką. Gra odbywa się w parach, a punkty są przyznawane tak samo jak w tenisie.

Główna różnica w porównaniu z tenisem polega na tym, że piłka może się odbijać od ścian, dzięki czemu gra jest dużo bardziej dynamiczna, szybsza, dostarczając większych emocji, ale wymagając także błyskawicznej reakcji i umiejętności strategicznego myślenia.

Dlaczego warto grać w padla?

Rosnąca popularność padla nie jest oczywiście działem przypadku. Poszukaj filmów na YouTube, a szybko się przekonasz, że jest to bardzo emocjonująca, efektowna dyscyplina, której warto spróbować.

Padel jest grą stosunkowo łatwą, o nieskomplikowanych zasadach, które można opanować w trakcie pierwszego treningu. Grać mogą osoby w każdym wieku – wystarczy podstawowa sprawność fizyczna, kondycja przyjdzie z czasem (jest to sport wydolnościowy, świetny dla osób, które chcą zadbać o swoje ciało i układ krążeniowy, a przy tym zrzucić zbędne kilogramy).

Gra w parach sprawia również, że jest to świetny sport towarzyski, a amatorski mecz może być rewelacyjnym pomysłem na spędzenie popołudnia ze znajomymi.

Spróbuj gry w padla na naszym korcie w Niechorzu podczas pobytu w Olivina Park

Jeśli do tej pory nie udało Ci się jeszcze zagrać w padla, to nic straconego. Koniecznie skorzystaj z tej atrakcji podczas najbliższego pobytu w Olivina Park. Goście naszego kompleksu całorocznych domów wakacyjnych mają dostęp do jedynego w Niechorzu kortu do padla, który znajduje się na terenie sąsiedniego Hotelu Amber Park.

Po intensywnej i wymagającej kondycyjnie grze zachęcamy do skorzystania z innych atrakcji hotelu, w tym masażu, basenu, sauny fińskiej, łaźni parowej czy relaksu w jacuzzi. To pozwoli Ci rozluźnić mięśnie, złagodzić drobne dolegliwości i wrócić na kort już następnego dnia w pełni formy.

Nasz kort do padla w Niechorzu jest prawdopodobnie jedynym tego typu obiektem w tej części wybrzeża, który przyciąga fanów dyscypliny z całej Polski. Wykorzystaj zatem świetną okazję do przekonania się, dlaczego padel robi furorę na świecie – jesteśmy pewni, że szybko złapiesz nową pozytywną „zajawkę”.

Oczywiście atrakcje Olivina Park nie ograniczają się tylko do kortu do padla. Pozostałe propozycje szczegółowo omawiamy w osobnym artykule na naszym blogu.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów, z których dowiesz się m.in., że Olivina Park to wyjątkowe domki w Niechorzu akceptujące zwierzęta, będące idealną propozycją na wakacje z pupilem, a także poznasz historię i najważniejsze atrakcje Niechorza – niektóre z tych informacji mogą być dla Ciebie naprawdę zaskakujące.

Sprawdź: Amber Park Spa